sposób na imprezę

  • Porady

Ten wpis będzie zupełnie inny. Nie do końca dietetyczny, bez cenzury, z przymrużeniem oka. Ale w końcu dietetyk też człowiek, prawda?

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań i noworocznych postanowień. To czas sylwestrowej nocy, na którą część z nas czeka i już nie może się doczekać. Z tego oczekiwania rodzi się ekscytacja, a z tej… nierzadko całonocne imprezowanie zwieńczone kacem. Jak sobie z nim poradzić?

Zamiast leczyć – zapobiegaj:

  1. Zjedz coś przed imprezą. Posiłek wysokotłuszczowy pozwala spowolnić wchłanianie alkoholu do krwi.
  2. Nawadniaj się. Na każdego drinka wypij choć pół szklanki wody.
  3. Stawiaj na prostotę. Wybieraj drinki bez kolorowych słodzonych napojów oraz nie mieszaj rodzajów alkoholi.

Stało się… trzy sposoby na kaca:

  1. Daj organizmowi się zregenerować. Wyśpij się, odpocznij, nie zrywaj się wcześnie. 
  2. Nawadniaj się. Możesz sięgnąć zarówno po wodę, najlepiej wysoko zmineralizowaną, jak i kilka innych napojów. Polecam domowy izotonik, do przygotowania w minutę. Wystarczy  szklanka wody, 1 łyżka miodu, sok z ćwiartki cytryny i szczypta soli. Sprawdzi się także woda kokosowa i sok pomidorowy.
  3. Zjedz coś ciepłego. Idealne rozwiązanie to jajka, które zawierają substancję wspierającą metabolizm toksyn, które po imprezie rozgościły się w naszym organizmie. Jeżeli szukasz pomysłu na pyszne śniadanie z jajkiem zapraszam do naszego niedawnego wpisu na naleśniki gryczane z jajkiem.

Tym akcentem pozostaje mi życzyć Wam, abyście korzystając z pierwszego zestawu trzech wskazówek nie musieli sięgnąć po kolejne trzy. Ale przede wszystkim –  bawcie się świetnie! W końcu taka noc jest raz w roku.

Do usłyszenia!

Gosia

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.